Óvodánk bemutatkozása

„A gyermekeknek két dolgot kell adnunk: Gyökereket és szárnyakat.”
(Goethe)
Értékrendünk, jövőképünk Értékrendünkben olyan pedagógiai munkát, nevelést vallunk magunkénak, amely gyermekközpontú, és a tevékenységeken keresztül, a tevékenységek által történő nevelést tekinti alapvető feladatának. Olyan személyiségközpontú pedagógiai munkát, amelyben elsősorban a gyermek ismeretéből, életkoronként változó testi, lelki és szellemi szükségleteinek felismeréséből kiindulva biztosítja a kisgyermek számára az egészséges fejlődést, az egészséges életmódot. Olyan komplex módon történő személyiségfejlesztést, amelyben az óvodapedagógus a 3-7 éves gyermekek alapvető tevékenységéből, a játékból és meséből eredően képes megteremteni olyan együttlétet, melyben a nevelői hatás érvényesül és példaként van jelen. Bemutatkozás Intézményünk nyugodt és csendes környezetben található, ahol a gyermekek biztonságban és nyugalomban tölthetik mindennapjaikat. Az óvoda 7 csoporttal működik, 6 csoport a székhely óvodában 1 csoport pedig a telephelyen található. Csoportjaink vegyes életkorú gyermekekből szerveződnek. Az óvoda épülete felújított, mely kényelmes és inspiráló környezetet biztosít a gyermekek számára. Nevelőtestületünk törekszik a harmonikus belső környezet kialakítására. A csoportszobák világosak, esztétikusak, természetes anyagokból készült bútorokkal berendezettek. Jól kialakított egyéni fejlesztő szobával, só szobával, orvosi szobával és kézműves szobával is rendelkezünk. Tornatermünk jól felszerelt, gazdag mozgásfejlesztő eszközökkel biztosítja a változatos mozgástevékenységeket a gyermekek számára. Az óvodai nevelésünk Tevékenységközpontú Helyi Óvodai Pedagógiai Program alapján történik. Az alapító okiratunknak megfelelően felvállaljuk a sajátos nevelési igényű gyermekek valamint a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek integrált nevelését.
Miksiné Varga Ágnes
vezető